Prowadzenie ksiąg i outsourcing księgowy

prowadzenie ksiąg rachunkowych

Prowadzenie ksiąg rachunkowych jest rzeczą problematyczną. Im większa firma tym więcej jest faktur do wprowadzenia, więcej danych które muszą znaleźć się w systemie. To bardzo dużo pracy, szczególnie dla firmy borykającej się z problemami kadrowymi. Co wtedy może zrobić firma, żeby usprawnić wypełnianie papierów?

Prowadzenie ksiąg i różne opcje

prowadzenie ksiąg rachunkowych Może skorzystać z outsourcingu księgowego. Na czym to polega? Wybierając taką opcję przekazujemy wszelkie sprawy związane z finansami firmie zewnętrznej. Jest to dobra opcja, wbrew pozorom nie powoduje ona bałaganu w papierach, ani przedłużania się prac. Outsourcing jest również korzystny finansowo. Nie my zajmujemy się opłacaniem pracowników księgowych, nie zajmujemy się sprawami ich zatrudnienia i nie odprowadzamy za nich podatków. Często nawet jeśli byśmy wyliczyli ile dalibyśmy za bieżące prowadzenie ksiąg rachunkowych w Warszawie własnym księgowym i takim zewnętrznym to wybranie usługi outsourcingowej będzie korzystniejsze finansowo. Jakie jeszcze zalety ma taka opcja? Przede wszystkim zyskujemy więcej czasu. Jedyne co musimy zrobić jako przedsiębiorstwo to przekazanie wszystkich papierów do firmy księgowej. Oni zajmą się resztą. Czas jaki oszczędzamy możemy wykorzystać na usprawnienie działalności firmy, rozmyślania na temat marketingu czy rekrutację pracowników.

prowadzenie ksiąg rachunkowych Przedsiębiorstwa oferujące outsourcing często zajmują się również sprawami kadrowymi, między innymi przedłużaniem umów, przygotowywaniem ich wzorów, jak również prowadzeniem procesu rekrutacyjnego. Rekrutacja zawsze zajmie sporo czasu. Trzeba zadbać o ogłoszenia o pracę w internecie, przeglądanie listów motywacyjnych i CV, oddzwanianie do kandydatów, umawianie ich na rozmowy, a potem ich przeprowadzanie i informowanie o wynikach. To blokuje bieżącą działalność firmy, a niektórzy pracownicy są oddelegowani do zajmowania się kandydatami o pracę. Firma rachunkowa może zajmować się również takimi sprawami. Do tego też księgowi przygotują umowy dla pracowników i dostarczą je do firmy już podpisane. Wybierając outsourcing kadrowy przekazujemy sprawy finansowe fachowcom, więc nie trzeba dokształcać pracowników w tym zakresie. Kursy i szkolenia są kosztowne, a te z zakresu rachunkowości odbywają się nawet kilka razy do roku, ponieważ tak często zmieniają się przepisy.

Ostatnią zaletą tego rozwiązania jest przekazanie odpowiedzialności za wypełnianie papierów na biuro księgowe. Mniejsza odpowiedzialność to mniej zmartwień o prowadzenie przedsiębiorstwa. Pożądane jest skorzystanie z outsourcingu finansowego dla każdej firmy.