Propozycje pracy dodatkowej i sezonowej

praca z domu

Większość osób dorosłych szuka pracy stałej, najlepiej na pełen etat. Taka posada daje szanse na najwyższy zarobek, stałość zatrudnienia, jak i opłacanie wszelkich składek zdrowotnych i emerytalnych. Jednak nie zawsze i nie każdy może pozwolić sobie na taką pracę.

Czy taka praca się opłaca?

praca dodatkowa Młodzież i studenci zwykle są zainteresowani pracą sezonową w okresie wakacyjnym lub też pracą wieczorami. Dorośli czasem chcą dorobić i szukają pracy weekendowej. Również matki z małymi dziećmi czy osoby niepełnosprawne często wolą posadę w niepełnym wymiarze godzin. Czy dobrze płatna i atrakcyjna praca dodatkowa w Krakowie jest możliwa do znalezienia? Na jakie posady można liczyć? Bardzo popularne są między innymi inwentaryzacje. Głównie odbywają się one na początku roku, kiedy trzeba podliczyć towar na magazynie. To praca w godzinach wieczornych i nocnych, zarówno w dni robocze, jak i w weekendy. Stawka jest godzinowa. To doskonała opcja dla kogoś, kto chce sobie dorobić sto czy dwieście złotych. Popracuje parę godzin i od razu dostaje wypłatę do ręki. Dziewczyny często szukają pracy jako hostessa.

praca z domu W sklepach spożywczych czy drogeriach prezentują one wybrane produkty, często mają swoje stanowiska, na których mogą postawić spożywkę do degustacji, czy też otwarte perfumy do powąchania. Hostessy mają zachęcać do kupienia danej rzeczy, rozdawać próbki, opowiadać o ofercie firmy. Jeśli chodzi o prace sezonowe to często wybierane są te związane ze sprzedażą żywności lub pamiątek w miejscowościach turystycznych. Wtedy za dnia można pracować, a potem zwiedzać lub odpoczywać na plaży. Poszukiwani są pracownicy sprzedający jedzenie na plaży, sprzedawcy do tymczasowych sklepów, czy też kucharze i kelnerzy. Tu głównie przodują młode osoby, bo do takiej pracy nie wymaga się doświadczenia, a poza wypłatą często można liczyć na zagwarantowany nocleg blisko plaży. Jeśli chodzi o prace z elastycznym grafikiem to popularne jest odbieranie telefonów w call center, praca w gastronomii (barmani, kelnerki, kucharze), czy też rozdawanie ulotek. Wszystko zależy od tego, do jakiego zawodu ma się predyspozycje, czy wolimy pracę z klientem, czy za biurkiem itd.

Reasumując, czasem praca dorywcza lub sezonowa jest korzystniejsza niż praca etatowa. Nie można co prawda liczyć na umowę o pracę, niemniej jednak można sporo zarobić nawet w krótkim czasie. Warto jest śledzić na bieżąco oferty pracy, by nie przegapić interesującej posady. Szczególnie studenci i uczniowie powinni celować w tego typu miejsca pracy, jak sklepy, call center czy lodziarnie.