Profesjonalny coaching – dla kogo?

trener coachingu

Nawet najlepsza praca z czasem może stać się dla nas przekleństwem. Czujemy się wiecznie zmęczeni, obowiązki nas przytłaczają, a stres nie pozwala odpocząć ani się wyspać. Czasem bywa tak, ze źle wybraliśmy zakład pracy, czy zawód ogólnie, nie wiemy czego nam trzeba, ani co dalej zrobić ze swoją karierą.

Warto porozmawiać z coachem

profesjonalny coaching indywidualnyNie zawsze mamy opcję rozmowy z bliskimi, czy z przełożonym dotyczącym naszej przyszłości. Co wtedy? Rozwiązaniem może być profesjonalny coaching indywidualny. Coach, czyli dosłownie trener, jest trochę doradcą, trochę psychologiem, trochę mówcą motywacyjnym. Jego celem jest nie tylko zmotywowanie nas do działania, ale także wskazanie możliwych dróg zawodowych, czy próba pomocy rozwiązania naszych problemów. Jak to wygląda? Można powiedzieć że trochę jak rozmowa z terapeutą. Coach najpierw nas wysłucha, nakreśli główne problemy, stworzy plan działania którego dalej będzie się trzymał. Warto zaznaczyć, że takie spotkania zwykle są cykliczne. Mogą odbywać się raz na tydzień przez miesiąc, do coacha można zgłosić się też ,,doraźnie” np. w przypadku problemów w pracy. Rozmowa z profesjonalistom zawsze bywa pomocna. Spotkania od czasów pandemii odbywają się często drogą internetową.

trener coachingu Wiadomo, że w mniejszych miejscowościach nie zawsze można znaleźć doświadczonego trenera, zatem jest to opcja bardzo korzystna – każdy może z niej skorzystać. W dodatku nie trzeba martwić się o dojazdy, szczególnie problematyczne jak nie posiada się własnego samochodu i jest się zdanym na komunikację miejską. Komu najbardziej przydadzą się spotkania z coachem? Na pewno osobie która ,,utknęła” w pewnym momencie swojej kariery i nie wie co dalej robić. Nie otrzymała awansu czy podwyżki, nie wie, czy dalej chce pracować w tej firmie, czy lepiej odejść i pracować gdzie indziej lub też na własny rachunek. Wtedy po rozmowie z trenerem sytuacja powinna się wyjaśnić. Druga opcja jest wtedy kiedy nasza praca nas już nie cieszy, nie mamy motywacji do działania, nic się nam nie chce. Wtedy zadaniem coacha jest sprawienie, że odzyskamy chęć do pracy, działania, a także na nowo spodoba się nam nasza praca. Często taki stan jest spowodowany ciężkim okresem, przemęczeniem, czy problemami w domu które zaprzątają nasz umysł.

Podsumowując, praca z coachem może być bardzo produktywna, efektywna i profesjonalna. Dzięki niej nasza sytuacja zawodowa się wyklaruje, a my będziemy wiedzieć, co dalej robić – czy trwać na stanowisku, czy może zmienić pracę na inną. Grunt, byśmy byli zadowoleni z podjętej decyzji.