Jak wybrać najlepszą pożyczkę gotówkową?

pożyczka gotówkowa bez bik

Wiele osób jest sfrustrowanych brakiem gotówki i niemożnością wzięcia kredytu w banku. Przeciągające się procedury, niekończąca się lista dokumentów do wypełnienia i niepewny wynik sprawiają, że coraz częściej osoby potrzebujące szybko pieniędzy decydują się na wzięcie pożyczki w instytucjach pozabankowych. Są to różnego rodzaju parabanki, firmy pożyczkowe, czy kasy spółdzielcze. Niestety, nie wszystkie oferują wzięcie pożyczki na dogodnych warunkach.

Pożyczka na dobrych warunkach

 pożyczka gotówkowa bez bikW wielu przypadkach RRSO wynosi powyżej stu procent, trzeba oddać dwa razy tyle ile się pożyczyło, czy w przypadku jednodniowego opóźnienia płci się wysokie kary. Dlatego też trzeba wiedzieć kiedy opłacalna pożyczka gotówkowa bez BIK jest dobrym wyborem, a kiedy warto poszukać innego rozwiązania. Przede wszystkim trzeba sprawdzić firmę od której chce się wziąć pożyczkę. W internecie zawsze można znaleźć strony, fora czy blogi, na których klienci piszą czy współpraca z daną firmą była atrakcyjna czy nie. Jeśli większość wypowiedzi (która wygląda wiarygodnie) jest pozytywna to jest to wskazówka, że dana firma jest godna zaufania. Jeśli przeważają opinie negatywne, szczególnie te odnoszące się do niejasnej umowy, naliczania bezpodstawnych kar, czy utrudnionego kontaktu to lepiej taką firmę omijać z daleka. Druga kwestia to warunki umowy. Powinno być jasno napisane ile pożyczamy, ile oddajemy, jaki jest naliczany procent.

 pożyczka gotówkowa bez bikTrzeba zwracać uwagę na to, co napisane jest drobnym drukiem i czy nie ma jakiś haczyków prawnych. Umowa nie musi być długa, bo podstawowe dane nie zajmą dużo miejsca. Jeśli w umowie jest wiele opisanych przypadków kiedy można ją wypowiedzieć, wypisane kary za brak terminowej spłaty pożyczki, czy formalności jakie klient musi dopełnić na każdym kroku to taka pożyczka też nie jest warta uwagi. Dobra pożyczka nie może być brana na wysoki procent. Wiadomo, im niższy tym lepiej dla klienta, ale gorzej dla firmy. Wiele pożyczkodawców przesadza i ustala lichwiarskie procenty, a RRSO wynosi 200%. przez to trzeba oddać nawet dwa razy tyle ile się wzięło, co jest oczywiście sytuacją bardzo niekorzystną.

Warto zwracać uwagę na zapisy w umowach dotyczące terminów i kar, jak również przedłużania spłaty lub zmniejszenia/zwiększenia rat. Pożyczka gotówkowa bez BIK może być dobrym rozwiązaniem dla wielu osób, trzeba jednak dokładnie sprawdzić firmę która ją oferuje i jaką zaprezentuje umowę. Dzięki temu uniknie się wielu problemów dotyczących zawyżonej spłaty kredytu i nie straci się pieniędzy na nieatrakcyjnej umowie.