Czym kierować się, wybierając komornika?

W obecnym czasie, coraz większa liczba firm, jak też i osób prywatnych, ma spore problemy ze ściągnięciem należnego długu od dłużnika. Nie powinno więc dziwić, że wraz z biegiem czasu, coraz większa liczba osób decyduje się na uzyskanie w takim celu profesjonalnej pomocy. Wydaje się, że może nią służyć przede wszystkim komornik, oczywiście pod warunkiem, ze zostanie on w odpowiedni sposób wybrany.

Po czym poznać dobrego komornika?

Jeszcze jakiś czas temu, wierzyciel decydujący się na poszukiwanie pomocy przy ściągnięciu długu u komornika, miał w tym kontekście zdecydowanie większą swobodę. Obecnie jednak, wybór tego odpowiedniego, jest ograniczone wieloma różnymi zasadami prawnymi. Ograniczają one możliwość wyboru komornika przede wszystkim co do rejonu jego działania, który związany jest bezpośrednio z miejscem zamieszkania danego wierzyciela. Pomimo tego, komornik z Elbląga to również powinna być osoba, która wyróżnia się odpowiednim poziomem zaufania, oraz doświadczeniem. Warto bowiem pamiętać, że w jednej dzielnicy, szczególnie w dużych miastach, znajdować się może kilka różnych kancelarii komorniczych. Dlatego też, dokonując wyboru tej najbardziej odpowiedniej, warto zapoznać się z dotychczas przeprowadzonymi sprawami, które udało mu się dotychczas ukończyć. Ze sprawami tymi, można się zazwyczaj zapoznać, korzystając przede wszystkim ze strony internetowej komornika, ale także ze strony internetowej sądu, z którym dany komornik zazwyczaj współpracuje.

Jeżeli chodzi zaś o wybór komornika który może działać na danym rewirze, warto tutaj skorzystać przede wszystkim z dedykowanej wyszukiwarki, która znajduje się na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Dzięki temu, możliwe będzie odfiltrowanie kilku komorników, którzy w ogóle będą mogli działać w danej lokalizacji, właściwej dla miejsca zamieszkania dłużnika. Warto pamiętać również, że w pewnych okolicznościach, możliwe jest również wybranie komornika spoza właściwego rewiru. Jest to możliwe pod warunkiem, że sprawa egzekucyjna, nie dotyczy bezpośrednio nieruchomości. Komornik, okazuje się być jedną z osób, które mogą się okazać niezwykle pomocne podczas spraw związanych z odzyskiwaniem długu. Wiele osób, które mają problemy z dłużnikami, nie wie jednak, w jaki sposób miałyby wybrać tego najbardziej godnego zaufania komornika. W takim wypadku, kierować się należy w pierwszej kolejności rejonem, do działania w którym dany komornik jest uprawniony. W dalszej kolejności dopiero, kierować się można innymi czynnikami, przede wszystkim doświadczeniem oraz kwalifikacjami komornika.

Po więcej na ten temat zapraszamy na www.braniewokomornik.pl.