Certyfikowana księgowość na jak najwyższym poziomie

prowadzenie księgowości

Biuro rachunkowe to inaczej podmiot gospodarczy, który na podstawie zawartej umowy świadczy usługi na rzecz innych podmiotów, organizacji instytucji lub osób fizycznych. Przede wszystkim zajmuje się ono prowadzeniem księgowości oraz przepływem środków finansowych. Ponadto jest ono uprawnione do tworzenia strategii, udzielania porad prawnych, tłumaczenia skomplikowanych przepisów czy też sporządzania deklaracji.

Obsługa księgowa firm

prowadzenie księgowości Zleceniodawca zleca, a biuro rachunkowe jako zleceniobiorca wykonuje i wypełnia ciążące na nim obowiązki czy też zadania. Certyfikat księgowego – czy jest wymagany? Na mocy ustawy z dnia 9 maja 2014 roku o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych zawód księgowego uległ deregulacji. Oznacza to, że osoba chcąca podjąć pracę w tej branży może objąć to stanowisko bez konieczności spełnienia wszelkich formalności w postaci uzyskania wcześniej wspomnianego certyfikatu. Skutkiem wprowadzonych zmian jest ułatwienie dostępu do wykonywania tego zawodu zarówno osobom dopiero wchodzącym na rynek pracowniczy, jak i starszym, którym zależy na szybkim przebranżowieniu się.

prowadzenie księgowości Nowe przepisy przyczyniły się więc do pojawienia się na rynku wielu podmiotów, oferujących mniej jakościowe usługi w atrakcyjnej cenie. Dlatego tak ważne jest, aby przy wyborze profesjonalnego biura rachunkowego, zwrócić uwagę na kwalifikacje oraz doświadczenie osób tam pracujących. Gwarancję świadczenia usług księgowych na jak najwyższym, zawodowym poziomie daje Certyfikat Centrum Informacji Księgowej. Otrzymują go wyłącznie biura rachunkowe, które pozytywnie przeszły cały proces weryfikacyjny. Odbywa się on na podstawie sześciu kryteriów. Wyróżnienie to otrzymała m.in. bydgoska kancelaria księgowa, która poprzez profesjonalne prowadzenie księgowości w Bydgoszczy spełniła szereg wymagań, potrzebnych do jego uzyskania. Ponadto każde biuro rachunkowe jest zobowiązane do precyzyjnego dostosowania wykonywanych usług do najrozmaitszych potrzeb oraz oczekiwań klientów. Zakres działania biura rachunkowego to szeroko pojęte czynności w obszarze finansów. W głównej mierze koncentrują się one na sferze podatkowej. Profesjonalnie wykonywane usługi powinny prowadzone być przy użyciu specjalistycznych oprogramowań, zgodnych z najnowszymi normami prawnymi. Ich celem jest zapewnienie oraz zaoferowanie klientom obsługi na jak najwyższym poziomie.

Praca na licencjonowanych programach księgowych stanowi także kryterium niezbędne do otrzymania wcześniej wspomnianego Certyfikatu Centrum Informacji Księgowej. Biura rachunkowe powinny cechować się kompleksowością, elastycznością oraz starannością przy wykonywaniu nawet najbardziej prozaicznych prac biurowych.